| INVENTORY ID | 11724300000 |
| TITLE | HHC, 175 AMPS, .200 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 3005 CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | HHC |
| OHMS | .200 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 175 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |