![]()
| INVENTORY ID | 11724100000 |
| TITLE | HHC, 125 AMPS, 0.335 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 3005, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | HHC |
| OHMS | 0.335 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 125 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/4" |
| LENGTH | 13" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |