![]()
| INVENTORY ID | 11724000000 |
| TITLE | K1, 156 AMPS, 0.235 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 3004, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | K1 |
| OHMS | 0.235 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 156 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/2" |
| LENGTH | 12" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |