![]()
| INVENTORY ID | 11723900000 |
| TITLE | G11WS32, 97 AMPS, 0.320 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WS32 |
| OHMS | 0.320 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 97 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 17 3/4" |
| LENGTH | 12" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 17" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |