![]()
| INVENTORY ID | 11718900000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 3, TROLLEY, 5210, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | 5210 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 70" |
| CABINET WIDTH | 32" |
| CABINET DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | C7606-315 |