![]()
| INVENTORY ID | 11718300000 |
| TITLE | 300 AMP, NEMA 5, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 300 |
| NEMA SIZE | 5 |
| CLASS | MPS5636525-01 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | M |
| HEIGHT | 50" |
| WIDTH | 27" |
| DEPTH | 15 1/2" |
| WIRING DIAGRAM | B5636525-87-1 |
| VOLTAGE | 230 |