![]()
| INVENTORY ID | 11717600000 |
| TITLE | 600 AMP, NEMA 6, SQUARE-D, CLASS 6140, DC MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH (R) |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 600 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | MPS231546F |
| POLE | 3 |
| CONTACTOR TYPE | M |
| HEIGHT | 48" |
| WIDTH | 55" |
| DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | C232154-6-87-3 |
| VOLTAGE | 250 |