![]()
| INVENTORY ID | 11714800000 |
| TITLE | G11WL1440, 21 AMPS, 4.40 OHMS CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL1440 |
| OHMS | 4.40 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 21 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |