![]()
| INVENTORY ID | 11714700000 |
| TITLE | WS62, 80 AMPS .625 OHMS CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | WS62 |
| OHMS | .625 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 80 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 17 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 16 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |