![]()
| INVENTORY ID | 11714400000 |
| TITLE | G11WL200, 68 AMPS, 2.00 OHMS CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL200 |
| OHMS | 2.00 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 68 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |