![]()
| INVENTORY ID | 11710600000 |
| TITLE | 1350 AMP, NEMA 8, HUBBELL, CLASS 4245, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 1350 |
| NEMA SIZE | 8 |
| CLASS | 5245 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 5210 |
| HEIGHT | 87" |
| WIDTH | 34" |
| DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | 78952-001 |
| VOLTAGE | 230 |