![]()
| INVENTORY ID | 11709700000 |
| TITLE | HUBBELL NEMA 3, TROLLEY, TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | 5210 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 87" |
| CABINET WIDTH | 26" |
| CABINET DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | C78456-005 |