![]()
| INVENTORY ID | 11709400000 |
| TITLE | SQUARE-D NEMA 3, TROLLEY, TYPE M, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | M |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 89" |
| CABINET WIDTH | 45" |
| CABINET DEPTH | 17" |
| WIRING DIAGRAM | W002321596-87-4 |