![]()
| INVENTORY ID | 11709000000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 7, HOIST, 5210, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 7 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 5210 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 6 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 90" |
| CABINET WIDTH | 82" |
| CABINET DEPTH | 26" |