![]()
| INVENTORY ID | 11708900000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 5, DUPLEX BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | DUPLEX BRIDGE |
| TYPE | 5210 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 85" |
| CABINET WIDTH | 62" |
| CABINET DEPTH | 24" |
| WIRING DIAGRAM | D-78461-005 |