![]()
![]()
| INVENTORY ID | 11706100000 |
| TITLE | (1) 4200 AMP RL4200, (1) 1600 AMP RL1600, 600 VOLTS, SIEMENS, MANUALLY OPERATED CIRCUIT BREAKERS SWITCHGEAR UNIT - $12,400 |
| NUMBER OF VERTICALS | 6 |
| NUMBER OF BREAKERS | 3 |
| NUMBER OF AMPS ON EACH BREAKER | (1) 4200, (1) 2000 AND (1) 1600 |
| MANUFACTURER | SIEMENS |
| TYPE | RL4200, RL2000, RL1600 |
| METERING - YES/NO | YES |
| VOLTS | 600 |
| TYPE OF CLOSED VOLTAGE | 120V |
| TYPE OF TRIP VOLTAGE | 120V |
| AGE | 1991 |
| DIMENSIONS | 165" W X 65" D X 101" H |
| CONDITION | GOOD |