![]()
![]()
| INVENTORY ID | 11706000000 |
| TITLE | (1) 4200 AMP RL4200, (1) 1600 AMP RL1600, 600 VOLTS, SIEMENS, ELECTRICALLY OPERATED CIRCUIT BREAKERS SWITCHGEAR UNIT - $12,400 |
| NUMBER OF VERTICALS | 4 |
| NUMBER OF BREAKERS | 4 |
| NUMBER OF AMPS ON EACH BREAKER | (1) 4200 AMP, (1) 1600 AMP |
| MANUFACTURER | SIEMENS |
| TYPE | 4200 AMP - RL4200, 1600 AMP - RL1600 |
| METERING - YES/NO | YES |
| VOLTS | 600 |
| TYPE OF CLOSED VOLTAGE | 120 V |
| TYPE OF TRIP VOLTAGE | 120 V |
| AGE | 1991 |
| DIMENSIONS | 156" W X 61" D X 90" H |
| CONDITION | GOOD |