![]()
| INVENTORY ID | 11690000000 |
| TITLE | 200 AMP, NEMA 4, HUBBELL, CLASS 4245, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 200 |
| NEMA SIZE | 4 |
| CLASS | 4241 |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 77008-004 |
| HEIGHT | 31" |
| WIDTH | 19" |
| DEPTH | 13 1/2" |
| WIRING DIAGRAM | A-77008-001 |
| VOLTAGE | 250 |