![]()
| INVENTORY ID | 11682500000 |
| TITLE | H3, 109 AMP, 0.432 OHMS, POST GLOVER, G014, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.432 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G014 |
| AMPS | 109 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 5 |