![]()
| INVENTORY ID | 11681700000 |
| TITLE | HC, 225 AMP 0.144 OHMS POST GLOVER G12, CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | 0.144 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 225 |
| CATALOG NUMBER | G12 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 7/16" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 3/16" |
| QUANTITY | 13 |