![]()
| INVENTORY ID | 11681200000 |
| TITLE | H3, 100 AMPS .50 OHMS, POST GLOVER, G14H, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .50 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 100 |
| CATALOG NUMBER | G14H |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25 5/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24 1/4" |
| QUANTITY | 1 |