![]()
| INVENTORY ID | 11664900000 |
| TITLE | 25 TON, 4 SHEAVE, DRAFTO, CRANE DC HOOK BLOCK, HOIST BLOCK - ROTATING |
| CAPACITY | 25 |
| NUMBER OF SHEAVES | 4 |
| CABLE SIZE | 3/4" |
| SHEAVE DIAMETER | 2-24" 2- 26" |
| THROAT OPENING | 5 3/4" |
| MANUFACTURER | DRAFTO |
| WEIGHT | 3920 |
| ADDITIONAL COMMENTS | DC |
| CONDITION OF EQUIPMENT | FAIR |