![]()
| INVENTORY ID | 11661200000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 3, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 32" |
| CABINET DEPTH | 23" |
| WIRING DIAGRAM | 256979D-4 |