![]()
| INVENTORY ID | 11660400000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 5, BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 40" |
| CABINET DEPTH | 27" |
| WIRING DIAGRAM | 256978D4 |