![]()
| INVENTORY ID | 11655500000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 3, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 4 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 48" |
| CABINET WIDTH | 48" |
| CABINET DEPTH | 18" |
| WIRING DIAGRAM | 259172D4-1-2 |