![]()
| INVENTORY ID | 11654900000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 4, BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL (R) |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 4 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 40" |
| CABINET DEPTH | 20" |
| WIRING DIAGRAM | FILNOR DWG 3082-1 |