![]()
| INVENTORY ID | 11654400000 |
| TITLE | HUBBELL, NEMA 5, HOIST, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST |
| TYPE | 75081-009 |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 48" |
| CABINET WIDTH | 80" |
| CABINET DEPTH | 21" |
| WIRING DIAGRAM | D75062-002 |