![]()
| INVENTORY ID | 11641000000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 2, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 2 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | 900 SERIES |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 1 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 31" |
| CABINET WIDTH | 22 1/2" |
| CABINET DEPTH | 9" |