![]()
| INVENTORY ID | 11623700000 |
| TITLE | 300 AMP, NEMA 5, HUBBELL, CLASS 4245, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 300 |
| NEMA SIZE | 5 |
| CLASS | 4245 |
| POLE | 3 |
| CONTACTOR TYPE | 5210 |
| HEIGHT | 58 1/4" |
| WIDTH | 33" |
| DEPTH | 19" |
| WIRING DIAGRAM | B-74971-991 |
| VOLTAGE | 460 |