![]()
| INVENTORY ID | 11621400000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER, NEMA 8, HOIST MAIN DUPLEX, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 8 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | HOIST MAIN DUPLEX |
| TYPE | 900 |
| VOLTS | 250 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 90" |
| CABINET WIDTH | 130" |
| CABINET DEPTH | 37" |
| WIRING DIAGRAM | 259314D4 |