![]()
| INVENTORY ID | 11621300000 |
| TITLE | CUTLER HAMMER NEMA 3, TROLLEY (AUX) DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| NEMA SIZE | 3 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY (AUX) |
| TYPE | 900 |
| VOLTS | 250 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 72" |
| CABINET WIDTH | 36" |
| CABINET DEPTH | 21" |
| WIRING DIAGRAM | 259311D4 |