![]()
| INVENTORY ID | 11562600000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 6, DUPLEX BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 6 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | DUPLEX BRIDGE |
| TYPE | L |
| VOLTS | 250 |
| NUMBER OF SPEEDS | 6 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 84" |
| CABINET WIDTH | 110" |
| CABINET DEPTH | 23" |
| WIRING DIAGRAM | 90972 |