![]()
| INVENTORY ID | 11561900000 |
| TITLE | SQUARE-D, NEMA 6, BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL (R) |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| NEMA SIZE | 6 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | L |
| VOLTS | 250 |
| NUMBER OF SPEEDS | 6 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 60" |
| CABINET WIDTH | 68" |
| CABINET DEPTH | 22" |
| WIRING DIAGRAM | 88728-8 |