![]()
| INVENTORY ID | 11561500000 |
| TITLE | 800 AMP, NEMA 6, SQUARE-D, CLASS 6140, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | SQUARE-D |
| AMPS | 800 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | N/A |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | L |
| HEIGHT | 60" |
| WIDTH | 32" |
| DEPTH | 22" |
| WIRING DIAGRAM | A5-1085-005 |
| VOLTAGE | 250 |