![]()
| INVENTORY ID | 11557300000 |
| TITLE | EC&M, NEMA 4, TROLLEY, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | EC&M |
| NEMA SIZE | 4 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | TROLLEY |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 42" |
| CABINET WIDTH | 55" |
| CABINET DEPTH | 17" |
| WIRING DIAGRAM | NA |