![]()
| INVENTORY ID | 11556500000 |
| TITLE | 11 KVA, 460 VOLT PRI, 460Y/266 VOLT SEC, AJAX, ISOLATION TRANSFORMER - $245.00 |
| RATING | 11 |
| PRIMARY VOLTAGE | 460 |
| SECONDARY VOLTAGE | 460 Y / 266 |
| MANUFACTURER | CHALLENGER |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AGE | 1987 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 1 ABOVE / 1 BELOW |
| TAPS VOLTAGES | 483-460-437 |
| IMPEDANCE | 7 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 17 |
| CLASS | AA |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 12 1/2" |
| WIDTH | 22" |
| HEIGHT | 24" |