![]()
| INVENTORY ID | 11556300000 |
| TITLE | 63 KVA, 230 VOLT PRI, 230Y/133 VOLT SEC, AJAX, ISOLATION TRANSFORMER - $945.00 |
| RATING | 63 |
| PRIMARY VOLTAGE | 230 |
| SECONDARY VOLTAGE | 230 Y / 133 |
| MANUFACTURER | ABB |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| TAPS ABOVE AND BELOW | 1 ABOVE / 1 BELOW |
| TAPS VOLTAGES | 242-230-218 |
| TYPE | DRY |
| WEIGHT | 505 |
| CLASS | AA |
| SERIAL NUMBER | 7846 |
| TEMPERATURE RISE | 150 |
| DEPTH | 30" |
| WIDTH | 33" |
| HEIGHT | 40" |