![]()
| INVENTORY ID | 11553600000 |
| TITLE | HHC, 295 AMPS, .096 OHMS, HUBBELL, CATALOGUE# 295Z, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | HHC |
| OHMS | 0.096 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 295 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10 1/2" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 26" |
| QUANTITY | 3 |