![]()
| INVENTORY ID | 11550200000 |
| TITLE | 18" CRANE WHEEL QTY (2) |
| TREAD DIAMETER "A" | 18" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 2 1/2" |
| BORE DIAMETER "H" | NA |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 20" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 3 1/4" |
| HUB DIAMETER "J" | NA |