![]()
| INVENTORY ID | 11548800000 |
| TITLE | 24" CRANE WHEEL QTY (5) |
| TREAD DIAMETER "A" | 24" |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 3 1/4" |
| BORE DIAMETER "H" | 5.992 |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 26" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5 3/4" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 4" |
| HUB DIAMETER "J" | 11" |