![]()
| INVENTORY ID | 11547800000 |
| TITLE | 24" CRANE WHEEL |
| TREAD DIAMETER "A" | 24" |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 5" |
| BORE DIAMETER "H" | 5.743" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 26" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 7 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 5 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 12 1/2" |