![]()
| INVENTORY ID | 11547700000 |
| TITLE | 24" CRANE WHEEL QTY (4) |
| TREAD DIAMETER "A" | 24" |
| TREAD TYPE "M" | TAPERED |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 4 1/4" |
| BORE DIAMETER "H" | 6.996 |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 26" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 6 1/4" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 5" |
| HUB DIAMETER "J" | 12" |