![]()
| INVENTORY ID | 11547500000 |
| TITLE | QTY (2) 18" CRANE WHEEL |
| TREAD DIAMETER "A" | 18" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 3" |
| BORE DIAMETER "H" | 5.119 |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 20" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 5 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 3 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 9 3/4" |