![]()
| INVENTORY ID | 11547000000 |
| TITLE | 18" CRANE WHEEL QTY |
| TREAD DIAMETER "A" | 18" |
| TREAD TYPE "M" | STRAIGHT |
| TREAD WIDTH LOWER "E" | 4" |
| BORE DIAMETER "H" | 3.493" |
| OUTSIDE DIAMETER "B" | 20" |
| WIDTH OVER FLANGES "C" | 6 1/2" |
| TREAD WIDTH UPPER "D" | 4 3/4" |
| HUB DIAMETER "J" | 9" |