![]()
| INVENTORY ID | 11538700000 |
| TITLE | EC&M, NEMA 5, BRIDGE, DC CRANE CONTROL PANEL |
| MANUFACTURER | EC&M |
| NEMA SIZE | 5 |
| HOIST / BRIDGE / TROLLEY | BRIDGE |
| TYPE | L |
| VOLTS | 230 |
| NUMBER OF SPEEDS | 5 |
| ENCLOSURE | YES |
| CABINET HEIGHT | 69" |
| CABINET WIDTH | 52" |
| CABINET DEPTH | 19" |
| WIRING DIAGRAM | 88829 |